Menüü

INVESTEERIMISTEEMANDID

TEEMANDID KUI INVESTEERING

Viimase 20 aasta jooksul on haruldaste looduslike värviliste teemantide, näiteks 1,0 karaadise teemandi Fancy Intense Pink väärtus kasvanud 30 korda kõrgemale. Väärtuse kasvu peamiseks põhjuseks on investorite soov leida alternatiivne investeerimisinstrument, mis suudaks tagada kapitali ohutuse tulevastele põlvedele pikas perspektiivis.

1. RAHA KONTSENTRATSIOON

Oksjonimaja Sotheby’s müüs Genfis 2,02 karaati (0,4 grammi) kaaluva Fancy Intense Blue teemandi 2018. aasta novembris hinnaga 3 354 041 dollarit.

2. KOMPAKTNE HOIUSTAMINE

Kerged, väikese suurusega teemandid mahuvad panga hoiulaekasse.

3. TRANSPORTIMISKÕLBLIKKUS

Teemantide liikumist maailmas hõlbustab nende väike kaal. Väärib märkimist, et teemandid on üle maailma hõlpsalt transporditavad, seega kui investor satub ühes riigis kriisi tingimustesse, on võimalik müük teostada teises riigis.

4. PIKAAJALISELT KASUTATAV ASI

Teemantidel pole aegumiskuupäeva, need ei halvene ega lähe moest välja.

5. INFLATSIOON MÕJUTAB VÄHEMAL MÄÄRAL

Teemantide kogu müügiperioodi jooksul on nad ennast näidanud kindla kapitali säilitamise vahendina.

6. NEID SAAB KASUTADA VALDAMISE KÄIGUS

Teemante saab alati ehete sisse paigutada ning kanda aksessuaarina.

7. PIKAAJALISED INVESTEERINGUD

Teemandid on looduslik materjal, mille kogus ei kasva. Kaevandamine kahaneb, mis toob kaasa pideva stabiilse hinnatõusu. Näiteks 2020. aastal plaanitakse sulgeda Argyle’i kaevandus, mille tulemusena roosade teemantide kaevandamine väheneb maailmas 90% võrra, mis omakorda põhjustab roosade teemantide hinnatõusu.